HOKEJOVÉ STRÁNKY

Stránky věnováné hokeji v ČR

1 Hokejová liga

1. Liga ČR 2008 - 2009

Startuje: 16 mužstev v jedné skupině

Hrací systém
I. část: dvoukolově každý s každým (1-30. kolo) - 30 zápasů
II. část: sudá - lichá (31.-46. kolo) 16 zápasů
III. část - play off: 1.kolo (osmifinále) - hrají mužstva umístěná na 5.-12. místě po základní části na 3 vítězná utkání
čtvrtfinále – hrají mužstva umístěná na 1.-4. místě po základní části a 4 vítězná mužstva z 1.kola play-off, hraje se na 4 vítězná utkání
semifinále a finále se hraje na 4 vítězná utkání
IV. část - o udržení v 1. lize: hrají mužstva umístěná na 13.-16. místě ve skupinách čtyřkolově každý s každým se započítáním všech bodů získaných v základní části.

Hodnocení: v utkáních I.- II. a IV. části – vítěz v základním čase získává 3 body, v případě nerozhodného výsledku každé mužstvo 1 bod, v případě nerozhodného výsledku se utkání prodlužuje 5 minut ,vítěz v prodloužení získává + další bod, v případě nerozhodného výsledku v prodloužení bude se dále rozhodovat v samostatných nájezdech. Neprodleně bude v pásu 2-3 šíře „rolby“ před brankami provedena suchá úprava ledu. Pro provádění samostatných nájezdů platí ustanovení Soutěžního a disciplinárního řádu čl. 406. Pokud není utkání rozhodnuto, provádí mužstva po jednom střílení do rozhodnutí, vítěz případných samostatných nájezdů získává + další bod jako vítěz prodloužení. V případě prodloužení utkání v I.-II. a IV. části soutěže se hraje podle doplňku pravidel LH pro utkání dlouhodobé části s nerozhodným výsledkem v normální hrací době. Viz Všeobecná ustanovení RS. V utkáních III.části se hraje systémem play-off dle SDŘ LH čl. 406, 407.
Nasazení pro čtvrtfinále play-off: č.5 obdrží vítězné mužstvo z osmifinále, které bylo nejlépe umístěné v základní části atd.
Hrací dny: středa, sobota, pondělí
Postup: Vítěz 1.ligy postupuje do baráže o extraligu.
Sestup: Do 2.ligy ČR přímo sestupují mužstva umístěná ve skupině o udržení v 1.lize ČR na 3. a 4. místě.